0352 231 46 72 [email protected]


Misafir Sözleşmesi

MİSAFİR- ACENTA SÖZLEŞMESİ

 

1- İş bu sözleşmesinin konusunu müşterinin, acente vasıtası ile aşağıda açıklanan şartlar ile birlikte otel rezervasyon otel ve alacağı hizmetler hakkındadır.

2- Erciyeskayakturu.com üzerinden yapılmış olan rezervasyonlar otel giriş öncesi ücretin tamamını ödemek zorundadır.

3- Müşteri almış olduğu paket içerikleri aksi acente tarafından yazılı olarak belirtilmemiş ise standart kurallara tabidir.

3-1 STANDART KURALLAR

3-2- standart hizmet satın almış müşteri için servis saatleri tüm oteller için hazır olmaları gereken sabah saat 9.00dır.

3-3- Bir servis aracı sabah alımlarda acente tarafından aksi belirtilmedikçe en fazla 3 otele uğrayabilir.

3-4- İlk alım saati olan 9.00 da otelde hazır olmayan müşteri servisi kaçırma durumunda acenteden herhangi bir geri ödeme ve hak talebinde bulunamaz.

3-5- Acente tüm misafirlerini en geç 9.30 da olacak şekilde toplamak zorundadır.

3-6- Havalimanı alım saatleri en geç 8.30 iniş uçağı ile sınırlıdır. Daha geç inen uçaklar için ekstra servis bedeli talep etme hakkına sahiptir.

3-7- Dağdan geri inişlerde 16.30-16.50 toplanma saatidir. Servis kalkış saati 17.00 dır. Misafirlerin bu saatleri uymaları zorunludur.

3-8- Dağ konaklamalı misafirler hariç diğer tüm misafirler geldikleri gün sabah otellere uğrama yapamazlar servis araçları direk olarak dağa çıkmaktadır. (zaman kaybı olmaması adına)

3-9- Servis araçları belirtilen yasal sınırlar dışında yolcu taşıyamaz.

3-10- Tüm servis araçları Erciyes dağında tekir kapı bölgesinde misafir indirme ve bindirme yapmaktadır. Diğer kapılara aksi belirtilmedikçe ekstra ücret ile ulaşım yapılmaktadır. Ancak yeter kişi sayısına ulaşılır ise (15 kişi) misafirler ücretsiz istedikleri kapıya ücretsiz gidebilirler.

3-10- Acente tüm yolculara seyahat sigortası yapmak ile yükümlüdür.

3-12-Tüm konaklama tipi misafirler için geçerli olmak kaydı ile otel check in saatleri 14.00 check out saatleri 12.00 dir.

3-13- Yolların ulaşıma elverişsiz olduğu durumlarda (kar fırtınası tipi aşırı buzlanma vb) acente misafirlerin can güvenliği açısından dağa transferleri durdurma hakkına sahiptir. Aksi durumlarda acente transferi yapmakla yükümlüdür.

3-14- Paket içerisine dahil olan skipass ücreti misafir rezervasyon sırasında aksini talep etmediği müddetçe misafir için tahsis edilir. Eğer aksi talep edilmiş ise acenta kişi başına paket fiyatından her gün için 25TL indirim yapmak zorundadır.

3-15- Aksi talep edilmemiş halde misafir herhangi bir sağlık sorunu olmadığı taktirde dağa çıkmak istemez ise skipass iadesinden yararlanamaz.

3-16- Erciyes kayak merkezi sınırları içerisinde hava mualefetinden ötürü Mekanik tesisler gün boyu çalışmaz ise acente  tüm misafirlere 25TL geri ödeme yapmak zorundadır. Ancak gün içinde teleferikler açılır ise misafirler kaymak istemeseler dahi geri ödeme yapılmaz.

3-17- Acente tüm misafirlere seyahat sigortası yapmakla yükümlüdür.

4- Tarafımızca sağlanan skipasslar tatiliniz süresince geçerlidir.

5- Teslim sırasında kullanıcılardan 100-500 TL arasında kaparo alınacaktır. Tatil bitiminde kaparo teslim edilecektir.

6- Verilen skipassların kaybolması kırılması ve kullanılamayacak hale gelmesi halinde kaparo acente tarafından teslim edilmeyecektir.  

7- Rezervasyonlar tatil başlangıcına son 10 gün kalana kadar ücretsiz iptal edilir ve kaparo teslim edilir. 10 gün den az kalan sürelerde kaparo aynı sezon içerisinde yapılacak olan rezervasyonlar için kullanılmak üzere acente de kalır. Son 3 gün kala yapılan iptallerde geri ödeme yapılmaz.

8- Tatil ödemelerinin tamamı son 3 gün kalana kadar yapılması gerekmektedir. Ödemesi yapılmayan rezervasyonlar iptal edilir ve kaparo bir sonraki tatil (aynı sezon içerisinde) için kaparo olarak sayılır.

9- Rezervasyon sonunda acente misafir için voucher düzenlemek zorundadır.

10- Rezervasyon sonrası misafire verilmiş olan voucher kodu ile otelden sorgulama yapabilmektedir. İsim ve soy isim ile sorgulama yapamaz.